9 powodów, dla których powinieneś zostać programistą – cz. 1

Dlaczego powinieneś zostać programistą?

Branża IT przeżywa aktualnie istną gorączkę złota. Co więcej zapowiada się, że trend bardzo dynamicznego, wręcz wybuchowego wzrostu branży jeszcze przez dobrych parę lat się nie zmieni. Mimo to, wiele osób nie dostrzega, co się dzieję wokół nich. Oto fakty, które z pewnością przekonają Cię do zainteresowania się programowaniem!

1. Praca na zawołanie

Wiele prognoz rynku wskazuje, że jedynie do 2020 roku w samej Europie będzie brakować ok. miliona specjalistów branży IT. Wyobraź sobie sytuację, gdy postanawiasz znaleźć nową pracę i czeka na Ciebie taka ilość ofert. Tak, to nie żart. Już teraz portale branżowe są przepełnione ofertami pracy.

2. Zarobki

Nie jest tajemnicą ile zarabiają programiści. Oto wykres ze strony PayScale prezentujący aktualne zarobki programistów w Polsce.

Szybko można wyliczyć, że średnia płaca to 5 000 – 6 000zł miesięcznie. Taki poziom bez trudu osiąga programista z zaledwie paru letnim doświadczeniem.

3. Programowanie nas otacza

Naprawdę jest już dookoła nas, a nie długo będzie wszędzie. Dosłownie. Patelnia, dbająca o to, aby potrawa się nie przypaliła, czy klamerki do przyczepiania prania, które powiadomią Cię, gdy zacznie padać, abyś nie zapomniał o wywieszonych ubraniach. Czytając o takich pomysłach uśmiech sam pojawia się na twarzy co? Najlepsze, że to nie są pomysły przyszłości. Te produkty są już w sprzedaży. Możesz się z nimi integrować. Tylko jest jedna kwestia. Trzeba umieć programować.

4. Programowanie jest proste

Programowanie zmienia się non-stop, na szczęście na Twoją korzyść! Języki programowania są na coraz wyższym poziomie abstrakcji, gdzie nie trzeba się praktycznie przejmowań niczym poza tym, co chcemy osiągnąć.

Programowanie zdecydowanie dąży do składania aplikacji z gotowych komponentów, gdzie trzeba umieć jedynie korzystać z gotowych narzędzi! Więcej na temat mitów o programowaniu znajdziesz w tym temacie 5 mitów na temat programowania, przez które tracisz swoją ogromną szansę.

5. Jesteś Polakiem, masz talent do programowania

Nasza pracowitość, zaangażowanie, zdolność logicznego myślenia oraz solidna wiedza zostają coraz częściej zauważane poza granicami naszego kraju. Coraz częściej zespoły programistów z innych krajów są zastępowane programistami z Polski. Programowanie to coś, w czym jesteśmy naprawdę dobrzy!

Jeszcze Cię nie przekonałem? Koniecznie zapoznaj się z dodatkowymi faktami przedstawionymi w części drugiej. Znasz inne powody, dla których warto zostać programistą? Zachęcam Cię do podzielenia się nimi z nami!