9 powodów, dla których powinieneś zostać programistą – cz. 2

Dlaczego powinieneś zacząć programować?

Pierwszych pięć bardzo istotnych powodów, dla których powinieneś zacząć programować znajduję się w części pierwszej. Dziś zapoznamy się z kolejnymi.

1. Warunki pracy

Przymusowa godzinna przerwa w czasie pracy, podczas której najlepiej byłoby gdybyś może wyszedł gdzieś na miast coś zjeść? Pograł na Xbox’ie? Coraz więcej firm wdraża takie warunki, jako standard pracy programisty. A może prywatne przedszkole, siłownia i sauna na terenie firmy? To nie żart, takie luksusy są dostępne już w wielu firmach na terenie Polski.

2. Programowanie zmienia sposób, w jaki patrzysz na świat

Ucząc się programowania, uczysz się podejścia do rozwiązywania problemów. Każdy problem w świecie programowania trzeba zdefiniować, następnie rozłożyć na atomowe operacje, które z powrotem złożone razem go rozwiążą. Nie ma dużych problem, czy takich, których nie da się rozwiązać. Są jedynie bardziej lub mniej złożone, ale wszystkie do rozwiązania. Takie podejście zmienia zasady gry. Wystarczy przenieść takie podejście do naszego życia i problemów dnia codziennego, a przekonasz się, że nie ma w życiu rzeczy, których „nie da się”.

3. Zaoszczędź swój czas

Programowanie to nie tylko skomplikowane urządzenia korzystające z masy czujników, czy zaawansowane aplikacje webowe, jak Facebook. Programowanie to również mini-skrypty, które pomogą Ci zaoszczędzić wiele czasu i żmudnej pracy.

Pracujesz z arkuszem kalkulacyjnym Excel?

Korzystasz z różnych formuł, dzięki którym dane z danej kolumny, czy wiersza są automatycznie w odpowiedni sposób wyliczane? To również jest pewnego rodzaju programowanie.

Może musisz przeglądać długie zestawienia danych, porównywać je lub przygotowywać ręcznie raporty? A co gdyby napisać prosty skrypt, który całą tą pracę zrobi za Ciebie w sekundę? To naprawdę nie jest trudne.

4. Zawód przyszłości

Cała branża IT oraz tematyka programowania w stosunku do innych branży jest stosunkowo młoda. Jedno jest pewne – rozwija się z kosmiczną prędkością, a na horyzoncie są niesamowite rzeczy. Technologia, która będzie przywracać ludziom wzrok, czy utracone kończyny. Wszechobecna automatyzacja i robotyzacja, dzięki której samochody już zaczynają same jeździć, biurowce same się sprzątać, a domy budować za pomocą na przykład drukarek 3D. Wszystkie te rozwiązania bazują na między innymi czujnikach oraz sensorach, które są powszechnie dostępne na rynku. Możesz korzystać z nich i opracowywać własne rozwiązania, które wprowadzą innych w zdumienie. Nie czekaj, działaj.

Jak widzisz zawód programisty oferuje Ci naprawdę świetną perspektywę zarówno, jeżeli chodzi o pracę, zarobki, czy warunki pracy. Pamiętaj im wcześniej zaczniesz tym więcej na tym skorzystasz! Nie trać dłużej tego wszystkiego, co branża IT z otwartymi rękami Ci oferuje!