books#13 - "So good they can't ignore you"

books#13 - "So good they can't ignore you"

W trakcie naszej przygody z programowaniem zetknęliśmy się z książkami poruszającymi najróżniejszetematy. Programowanie, branża IT, biznes, nowe technologie, design, rozwój osobisty, biografie znanych ludzi – było tego naprawdę mnóstwo. Wiele z nich zmieniło sposób w jaki teraz myślimy i podchodzimy do nauki oraz pracy. W cyklu books dzielimy się z wami najlepszymi wg nas tytułami które pomogą wam stać się lepszymi programistami i na pewno poszerzą wasze horyzonty.

books#13

“So good they can’t ignore you”

Cal Newport

Co w środku

Na język polski tytuł tej książki przetłumaczylibyśmy jako “Tak dobry, że nie mogą cię zignorować”. Pozycją którą przedstawiam wam w dzisiejszym poście ma na celu przekonanie czytelnika, że rozwijanie “surowych umiejętności” jest zdecydowanie bardziej rozsądne, niż poszukiwanie swojej życiowej pasji.

Czytając ją zrozumiemy dlaczego ta wspomniana pasja jest niebezpieczna, poznamy sposoby na rozwijanie swoich umiejętności poprzez ćwiczenia celowe, dowiemy się  jak gromadzić i zarządzać kapitałem umiejętności, a także zobaczymy jak na podstawie historii konkretnych osób to wszystko sprawdza się w praktyce.

Książkę polecam m.in. dlatego, że promuje ona dość nietypowy w dzisiejszych czasach sposób na odniesienie sukcesu i czerpanie satysfakcji z życia oparty o umiejętności. Musicie przyznać, że jest to ostatnie co obecnie możemy znaleźć w wielu poradnikach i przepisach na życie znanych ludzi z internetu. Dobrze dla odmiany przeczytać coś tak z pozoru nudnego i niepasującego do wizji którą stara się nam wkładać do głowy współczesny świat.

Dajemy plusy za

  • skuteczną próbę obalenia mitu związanego z “podążaniem za swoją pasją”
  • przedstawienie pojęcia “deliberate practice” i korzyści jakie wiążą się z celową praktyką
  • promowanie nieco zakurzonego w dzisiejszych czasach podejścia do budowania kariery opartego o gromadzenie kapitału umiejętności

Galeria

navigate_before
navigate_next

Czytaliście? Dajcie znać w komentarzach jak wrażenia!

Więcej postów z tej serii znajdziecie TUTAJ