books#4 - "Programowanie równoległe i asynchroniczne w C# 5.0"

books#4 - "Programowanie równoległe i asynchroniczne w C# 5.0"

W trakcie naszej przygody z programowaniem zetknęliśmy się z książkami poruszającymi najróżniejsze tematy. Programowanie, branża IT, biznes, nowe technologie, design, rozwój osobisty, biografie znanych ludzi – było tego naprawdę mnóstwo. Wiele z nich zmieniło sposób w jaki teraz myślimy i podchodzimy do nauki oraz pracy. W cyklu books dzielimy się z wami najlepszymi wg nas tytułami które pomogą wam stać się lepszymi programistami i na pewno poszerzą wasze horyzonty.

books#4

“Programowanie równoległe i asynchroniczne w C# 5.0”

Mateusz Warczak, Jacek Matulewski, Rafał Pawłaszek, Piotr Sybilski, Dawid Borycki, Tomasz Dziubak

Co w środku

Programowanie współbieżne – jeden z najbardziej zaawansowanych tematów programistycznych. Z jednej strony programowanie równoległe jest już standardem, z którym mają styczność (może w pewnym stopniu nieświadomie) nawet początkujący programiści. Z drugiej strony nadal tylko niewielu programistów potrafi pisać poprawny oraz efektywny kod współbieżny. Aplikacje Windows Store, WPF, Mobilne – ich podstawą działania jest współbieżność. Dzięki niej interfejs użytkownika nie “zawiesza się” przy każdej dłuższej operacji, która jest wykonywana w tle przez program. Aplikacje webowe, przykładowo ASP.NET, również opierają się na współbieżności. Oczywiście to tylko wierzchołek góry lodowej. Abyśmy byli w stanie wykorzystać w pełni możliwość dzisiejszych wielordzeniowych procesorów właściwe zrozumienie tej tematyki jest niebywale istotne.

Pozycja ta z pewnością nie jest dla początkujących. Myślę, że trzeba mieć 1-2 lata doświadczenia, aby książka nie była dla Ciebie drogą przez mękę. Jak widać na tylnej okładce książka jest aktualna dla edycji Visual Studio 2010, 2012 oraz 2013 jednak w wersji 2015 oraz przyszłej 2017 również nie powinno być żadnych problemów. W gruncie rzeczy to sedno sprawy tkwi w języku C#.

Dajemy plusy za

  • omówienie programowania współbieżnego w C# od początku do końca. Zaczynamy od rzeczy podstawowych, a kończymy na zaawansowanych technikach jak np. systemy rozproszone
  • poruszenie tematyki dotyczącej pracowania z kodem współbieżnym tzn. debugowania i profilowania
  • przytoczenie licznych przykładów oraz dobrych praktyk programowania aplikacji wielowątkowych

 

Galeria

programowanie równoległe
programowanie asynchroniczne
navigate_before
navigate_next

Czytaliście? Dajcie znać w komentarzach jak wrażenia!

Więcej postów z tej serii znajdziecie TUTAJ