books#6 - "Getting Things Programmed"

books#6 - "Getting Things Programmed"

W trakcie naszej przygody z programowaniem zetknęliśmy się z książkami poruszającymi najróżniejsze tematy. Programowanie, branża IT, biznes, nowe technologie, design, rozwój osobisty, biografie znanych ludzi – było tego naprawdę mnóstwo. Wiele z nich zmieniło sposób w jaki teraz myślimy i podchodzimy do nauki oraz pracy. W cyklu books dzielimy się z wami najlepszymi wg nas tytułami które pomogą wam stać się lepszymi programistami i na pewno poszerzą wasze horyzonty.

books#6

“Getting Things Programmed”

Michał Bartyzel

Co w środku

Jak pracować efektywnie? Na każdym etapie kariery mamy do czynienia z wieloma rozpraszaczami, które obniżają naszą motywację oraz efektywność, a co za tym idzie również satysfakcję z pracy. Zbyt dużo na głowie team leadera, rozpraszające programistę, zaplanowane na złą godzinę spotkania, czy zdania zbyt przytłaczające osoby początkujące. To między innymi problemy, z którymi borykamy się w codziennej pracy i które mogą powodować uczucie, że pół dnia zmarnowaliśmy. Oczywiście to tylko początek.

Książka Getting Things Programmed przedstawia metody, które pomogą Ci ułożyć plan dnia pracy i wycisnąć z niego maximum – bynajmniej nie chodzi o zrezygnowanie z przerw i pracowanie 8h bez ustanku :). Bez względu, czy jesteś junior, czy senior developerem lub team leaderem – każdy powinien wyciągnąć dla siebie coś wartościowego.

Mimo, że sam “siedzę” dość mocno w tematyce rozwoju osobistego i zarządzania czasem to książka dostarczyła mi porcję nowych metod – myślę, że głównie za sprawą omówienia tematyki zarządzania czasem stricte w kontekście pracy programisty. Z tego powodu na pewno warto się z nią zapoznać nawet jeżeli masz już za sobą inne tego rodzaju pozycje. Druga sprawa – jest to na pewno książka, którą warto sobie co jakiś czas odświeżyć, bo rutyna potrafi zabić nawet najsilniej zmotywowaną osobę 🙂

Dajemy plusy za

  • konkrety – książka “od deski do deski” wypełniona praktycznymi metodami poprawiającymi efektywność pracy programisty
  • przedstawienie praktyk przetestowanych i podpartych wieloletnim doświadczeniem autora
  • czerpanie inspiracji od światowych liderów rozwoju osobistego jak np. Brian Tracy i adaptowanie ich technik do codziennej pracy programisty

 

Galeria

Getting Things Programmed Droga do efektywności
Getting Things Programmed Droga do efektywności
Getting Things Programmed Droga do efektywności
navigate_before
navigate_next

Czytaliście? Dajcie znać w komentarzach jak wrażenia!

Więcej postów z tej serii znajdziecie TUTAJ