books#8 - "Effortless English"

books#8 - "Effortless English"

W trakcie naszej przygody z programowaniem zetknęliśmy się z książkami poruszającymi najróżniejsze tematy. Programowanie, branża IT, biznes, nowe technologie, design, rozwój osobisty, biografie znanych ludzi – było tego naprawdę mnóstwo. Wiele z nich zmieniło sposób w jaki teraz myślimy i podchodzimy do nauki oraz pracy. W cyklu books dzielimy się z wami najlepszymi wg nas tytułami które pomogą wam stać się lepszymi programistami i na pewno poszerzą wasze horyzonty.

books#8

“Effortless English”

A.J. Hoge

Co w środku

Learn to speak English like a native. W branży IT angielski jest językiem obowiązkowym. Nasz system edukacji pod kątem nauki angielskiego mogłoby się wydawać stoi dobrze – uczymy się go na każdym etapie. W praktyce jednak okazuje się co innego. Po ponad 10 latach nauki języka w szkole mało kto ostatecznie potrafi biegle się nim posługiwać. To jednak nie jest najgorsze. Oprócz tego, że większość z nas kończy szkołę bez umiejętności posługiwania się językiem angielskim to przez sposób w jaki próbowano nas go nauczyć często kończymy z przekonaniem, że nie mamy talentu do języków. Szkoła nie pomaga, a wręcz przeciwnie – szkodzi. W moim przypadku nie było inaczej.

Effotless English to książka, gdzie nie znajdziesz zestawu słówek/wyrażeń do nauki, czy gramatyki. Książka skupia się na wyczyszczeniu Twoich błędnych przekonań, których mogłeś nabrać w szkole i przedstawia nowy sposób nauki. Pomaga przełamać bariery i mogę potwierdzić, że to działa. Słówko effortless w tytule nie oznacza, że nauczymy się angielskiego bez żadnego wysiłku. Jasno jest powiedziane, że trzeba zacząć stosować opisane metody dzień w dzień, a efekty przyjdą najwcześniej za pół roku. O co chodzi więc z tym efortless? Chodzi o efekt końcowy. Ostatecznie jesteś w stanie zacząć myśleć w danym języku i zacząć używać go naturalnie. Nie myśleć o czasach, trybach warunkowych i innych rzeczach – w ten sposób nigdy nie nauczysz się mówić płynnie (a przynajmniej mi się to nie udało).

Dajemy plusy za

  • nietypowe podejście do tematu nauki angielskiego w porównaniu do normalnych podręczników (i potwierdzam, że to podejście w przeciwieństwie do szkolnego działa)
  • użyty prosty do zrozumienia język, z którym nikt nie powinien mieć problemu
  • opisane metody jesteś w stanie zacząć stosować korzystając z darmowych materiałów w sieci, nie trzeba nic kupować

Galeria

navigate_before
navigate_next

Czytaliście? Dajcie znać w komentarzach jak wrażenia!

Więcej postów z tej serii znajdziecie TUTAJ