Czym są Web Components?

Czym są Web Components?

Rozwój technologii Web Components to jedna z najbardziej skomplikowanych historii dotyczących współczesnego front-endu. Od kilku lat przyglądamy się temu ile dzieli nas od stosowania tego właśnie narzędzia w praktyce, jak zmienia się jego API, jak zmieniają się jego składowe, jak wygląda wsparcie przeglądarek oraz co na to wszystko twórcy najbardziej popularnych frameworków.

W ostatnim czasie miałem przyjemność zaprezentować to czym są Web Componenty na konferencji 4 Developers Kraków, a przy okazji mojego wystąpienia pomyślałem, że czytelnicy naszego bloga również powinni mieć okazję poszerzenia swojej wiedzy.

Sama prezentacja była dla mnie dość stresującym przeżyciem, ponieważ występy w języku angielskim nie są dla mnie codziennością, ale raz się żyje – zapraszam do obejrzenia 😉

Więcej informacji na temat Web Componentów znajdziecie na stronach MDN, oraz w poradnikach przygotowanych przez firmę Google.

Slajdy z tej, jak i innych prezentacji które stworzyłem do tej pory znajdziecie natomiast TUTAJ – zapraszam do przeglądania.


Poznaj Learney – Darmowy agregator wiedzy dla ambitnych programistów