books#10 – „Crucial Conversations”

books#10 – „Crucial Conversations”

W trakcie naszej przygody z programowaniem zetknęliśmy się z książkami poruszającymi najróżniejsze tematy. Programowanie, branża IT, biznes, nowe technologie, design, rozwój osobisty, biografie znanych ludzi – było tego naprawdę mnóstwo. Wiele z nich zmieniło sposób w jaki teraz myślimy i podchodzimy do nauki oraz pracy. W cyklu books dzielimy się z wami najlepszymi wg nas tytułami które pomogą wam stać się lepszymi programistami i na pewno poszerzą wasze horyzonty.

books#10

“Crucial Conversations”

Al Switzler, Joseph Grenny, Kerry Patterson, Ron McMillan

Co w środku

Jeśli uczestniczyłeś kiedyś w rozmowie gdzie stawka była duża, opinie się różniły a w grę wchodziły emocje to na własnej skórze odczułeś czym są tytułowe crucial conversations.

Po samym opisie takich rozmów można ocenić, że nie są one czymś wymarzonym, jednak w życiu nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Co robić w takich sytuacjach? Na to pytanie starają się odpowiedzieć autorzy książki o której dzisiaj mowa. W trakcie jej czytania dowiesz się m.in. o tym jak przygotowywać się do trudnych rozmów, jak poprawnie interpretować pozornie niekorzystne dla nas sytuacje w trakcie rozmowy, oraz jak budować zaufanie wśród osób z którymi rozmawiamy.

W świecie programowania techniki o których mowa w tej książce przydają się niemal każdego dnia. Rzadko kiedy pracujemy jako indywidualne jednostki – w większości przypadków planujemy nasze zadania i pracujemy jako zespół, więc bardzo prawdopodobne jest to, że będziemy zmuszeni do odbywania rozmów gdzie w grę wejdą emocje a opinie będą się zdecydowanie różnić. Warto wiedzieć, jak zachowywać się w takich sytuacjach aby rozmowa była konstruktywna a jej uczestnicy czuli, że na jej podstawie powstanie coś wartościowego.

Dajemy plusy za

  • życiową tematykę – rozmowy o jakich mowa w tej książce odbywamy nie tylko w pracy, ale również z najbliższymi – każdy czytelnik znajdzie tutaj sytuację w którą łatwo się wczuć
  • spis konkretnych technik które można zastosować będąc jedną ze stron tego typu trudnych rozmów
  • zwrócenie uwagi na tematykę skutecznej komunikacji, czyli czegoś co jest kluczowe w każdym zespole programistycznym

Galeria

navigate_before
navigate_next

Czytaliście? Dajcie znać w komentarzach jak wrażenia!

Więcej postów z tej serii znajdziecie TUTAJ