Learney - wiedza dopasowana do twoich potrzeb

Learney - wiedza dopasowana do twoich potrzeb

Przez ostatnie dwa i pół roku byłem zaangażowany w rozwój bloga PoznajProgramowanie.pl. Poza dziesiątkami postów tworzyłem projekty open source, odpowiadałem na wasze pytania na naszej skrzynce a także występowałem publicznie dzieląc się moją wiedzą na temat programowania. Wszystkie te aktywności były motywowane tym jak ważne jest dla mnie dzielenie się wiedzą oraz jak wiele długu do spłacenia mam wobec wszystkich tych od których sam czerpałem inspirację kilka lat wcześniej.

Dzięki aktywnościom które wymieniłem powyżej (a także wielu innym) miałem okazję porozmawiać z wieloma z was i posłuchać waszych problemów związanych z poszukiwaniem wiedzy. Niezależnie od doświadczenia wielu z was starało się zaznaczyć, że dotarcie do naprawdę wartościowej wiedzy to wcale nie nie taka łatwa sprawa, a przecież dla nas, programistów, to coś kluczowego.

Na początku wydaje się to trudne do zrozumienia. W czasach Google’a, a także agregatorów takich jak Twitter, Reddit czy HackerNews wiedza jest na wyciągnięcie ręki… ale czy na pewno? Jeśli nie zależy ci na natychmiastowej odpowiedzi w postaci kodu (a’la StackOverflow) to stosunkowo ciężko natrafić na narzędzie które po pierwsze weźmie pod uwagę twoje faktyczne zainteresowania, dodatkowo zapyta o doświadczenie w poszczególnych obszarach naszej branży, a następnie zaproponuje te najbardziej wartościowe treści. Jasne, wymienione powyżej narzędzia w pewnym stopniu realizują to zadanie, jednak zawierają również mnóstwo rozpraszaczy oraz treści szkolących cię w marnowaniu czasu, a nie rozwoju i efektywnej nauce.

Jakiś czas temu podjąłem decyzję, że spróbuję takie narzędzie stworzyć samemu. Aktywność na blogu znacząco się zmniejszyła, ale za to…

…przedstawiam wam Learney (https://www.learney.io/), czyli narzędzie które ma pomóc ambitnym programistom w rozwoju.

Learney to agregator wiedzy który u podstaw ma jedno założenie – jest to narzędzie które musi służyć programistom w pozyskiwaniu wiedzy. Wszystkim – tym początkującym jak i tym bardziej zaawansowanym. Tym, którzy szkolą się w określonym obszarze branży (np. front-end czy back-end), jak i tym, którzy chcą poszerzać swoje horyzonty. Tym, którzy nie poprzestają na tym co wiedzą dzisiaj i nieustannie chcą się rozwijać. Mam przeczucia, że na naszym blogu tego typu osób jest całkiem pokaźna liczba, co? 😉

Aktualnie projekt znajduje się w bardzo wczesnej fazie ale już teraz niezbędne są wasze opinie i komentarze. Zapraszam wszystkich chętnych do testowania Learney, ponieważ nie ma lepszej okazji do tego aby wasze sugestie przyczyniły się do tego czym to narzędzie stanie się w przyszłości.

Nie ma co ukrywać – społeczność to istota tego typu projektów. Jeśli w trakcie codziennego przeglądania internetu natkniecie się na wartościowe treści którymi można się podzielić z innymi (najlepiej, jeśli będą to treści angielskojęzyczne) to wrzucajcie je na Learney. Żaden z moich pomysłów nie wpłynie na rozwój tego projektu tak bardzo jak aktywna społeczność która chce ze sobą współpracować oraz pomagać sobie nawzajem.

Na wasz feedback czekam w komentarzach oraz na mailu – learney.app@gmail.com

Jeśli chcecie być na bieżąco z rozwojem tego projektu to zachęcam do śledzenia oficjalnego bloga – https://blog.learney.io

(oryginalny post ukazał się na blogu Learney [EN] – https://blog.learney.io/post/learney-hello-world/)