Do zgarnięcia książki "Język C# 6.0 i platforma .NET 4.6" - wyniki konkursu

Do zgarnięcia książki "Język C# 6.0 i platforma .NET 4.6" - wyniki konkursu

Nadszedł czas na ogłoszenie wyników naszego konkursu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami do rozdania mamy trzy książki “Język C# 6.0 i platforma .NET 4.6”.

Musimy przyznać, że efekty konkursu zaskoczyły nas bardzo pozytywnie. Na blogu pojawiło się prawie 30 komentarzy, a na Facebook’u jeszcze więcej – (czyżby ktoś nie przeczytał zasad? 😉 ) Tak czy inaczej uważamy, że spora liczba osób wzięła udział w naszej “zabawie” z czego bardzo się cieszymy.

Zadowoleni jesteśmy również z formy konkursu. Chcieliśmy wycisnąć z niego maksimum korzyści i uważamy, że udało się to nam. Zaproponowaliście szereg pozycji, z niektórymi z nich sami nie mieliśmy styczności i na pewno postaramy się nadrobić “braki”. Ciekawych pozycji, z którymi powinien zapoznać się każdy programista pojawiło się z pewnością więcej niż trzy – gdybyśmy mieli na to wpływ, to książek dla zwycięzców byłoby jeszcze więcej.

Postanowiliśmy jednak – w formie nagrody pocieszenia – przygotować osobny artykuł. Wyszczególniliśmy tam wszystkie Wasze ciekawe pozycje. Warto, aby taki materiał zachował się na dłużej! Polecamy zapoznać się z artykułem tutaj.

A teraz do konkretów. Tak, czy inaczej książki mamy tylko trzy, wiec musieliśmy dokonać tej ciężkiej decyzji. Wybraliśmy te opisy, które najbardziej nas zaciekawiły i przekonały faktycznie do zapoznania się z daną książką. Chcę to powtórzyć jeszcze raz – takich opisów było sporo więcej niż trzy i żałujemy, że musieliśmy ograniczyć się wyłącznie to tej liczby.

Ostatecznie wybrani zostali (kolejność przypadkowa):

1. Marcin Hassenpflug – “Finansowy Ninja”:
“… Szczególnie że przy stale rosnących zarobkach w branży IT niektórzy programiści za bardzo mogą uwierzyć w swoje szczęście i szybko roztrwonić wszystkie zarobione pieniądze nie myśląc o przyszłości.”.
2. Paweł Szczygielski – “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”:
“… Jak to ktoś kiedyś powiedział – “ludzi zatrudnia się za umiejętności, zwalnia za charaktery” – na rozmowie kwalifikacyjnej można sprawdzić tylko podstawowe cechy – w tym znajomość technik programowania, ale to później, w prawdziwych projektach z prawdziwymi wyzwaniami technicznymi, kandydaci sprawdzają się (lub nie) jako prawdziwi fachowcy, umiejący dopasować się do klientów, współpracowników oraz całej szajki “stake holdersów” …”.
3. Jan Bońkowski – “Domain-Driven Design. Zapanuj nad złożonym systemem informatycznym”:
“… pozycja ta została napisana przez samego autora tego podejścia, więc tym bardziej jest warta polecenia, gdyż trafiamy na pierwotne założenia, a nie jak to często bywa przemielone 20 razy i wyciągnięte z kontekstu wnioski.”.

Czekamy na kontakt od wybranych osób na Facebooku (tak, abyśmy mogli zweryfikować, że komentarze pochodzą faktycznie od Was). Prosimy o podanie od razu swojego adresu wysyłkowego, na który mamy wysłać książkę 🙂

Podsumowując

Dziękujemy wszystkim za udział oraz za wsparcie w postaci lajków oraz udostępnień na Facebooku. Zachęcamy również do zapoznania się ze wspomnianym artykułem stworzonym na podstawie Waszych komentarzy, gdzie prezentujemy wszystkie ciekawe propozycje książek, z którymi powinien zapoznać się każdy programista!