Z tymi 12 portalami nauczysz się programowania

Z tymi 12 portalami nauczysz się programowania

Internet jest wypełniony po brzegi materiałami do nauki programowania. Zarówno płatnymi, jak również darmowymi. Jest tylko jeden problem – trzeba wiedzieć czego szukać. Dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z programowaniem może to nie być wcale takie oczywiste.

Zatem, skąd czerpać materiały do nauki programowania?

Tym razem przygotowaliśmy dla Ciebie listę 12 portali, które pomogą Ci w nauce programowania. W zależności od portalu znajdziesz tam materiały dla początkujących, ale również bardziej zaawansowane tematy, z których mogą skorzystać osoby na wyższym poziomie. Napewno warto zapoznać się z nimi wszystkimi.

Każdy z wymienionych portali oferuje darmowy content. Są to zazwyczaj konta w wersji “trial”, bądź wybrane darmowe kursy. Mając tak bogatą listę portali można skorzystać z sporej ilości kursów bez wydawania złotówki – warto zatem spróbować.

Znaczna część wymienionych portali oferuje możliwość kodowania bezpośrednio przez przeglądarkę, co bardzo ułatwia wejście w dany temat. Nie musimy nic pobierać, konfigurować środowiska itd. klikamy start, pojawia się edytor i możemy kodzić. Dodatkowo w tego typu rozwiązaniach kod, który wprowadzasz jest automatycznie weryfikowany, więc dostajesz natychmiastowy feedback, czy wykonałeś zadanie w prawidłowy sposób.

Poszerzanie swoich horyzontów

Gdy będziesz chciał oderwać się od języka programowania którego aktualnie się uczysz lub w którym już pracujesz i najdzie Cię ochota na spróbowanie czegoś nowego – nie ma na to szybszego i łatwiejszego sposobu. Polecam Ci z tego powodu dodać sobie tą stronę do zakładek i wracać w razie potrzeby.

Lista portali do nauki programowania

 1. Udacity
 2. Mozilla Developer
 3. freeCodeCamp
 4. Code.org
 5. TheCodePlayer
 6. Udemy
 7. Treehouse
 8. Flatiron School
 9. Code Avengers
 10. Khan Academy
 11. Code School
 12. Code Academy

Jeżeli spotkałeś się z innymi portalami do nauki programowania, podziel się nimi, osoby szukające tego typu informacji napewno będą Ci wdzięczne 🙂

 • U mnie na blogu też pisałam o portalach do nauki programowania, choć w sumie skupiłam się głównie na JS 🙂 http://ach-te-internety.pl/2017/06/05/35-platform-z-darmowymi-kursami-programowania-online/

  • Adrian Bystrek

   Bardzo bogata lista, z pewnością przyda się początkującym 🙂

 • Brakuje mi tutaj jednego wg mnie z lepszych do nauki tworzenia algorytmów i poznawania czystego języka, a mianowicie CodeWars (codewars.com).
  Masz podgląd w rozwiązania innych osób i dodatkowo wiele zadań możesz wykonać w kilku językach, nie tylko w JS (choć tu jest chyba najwięcej zadań). Od niedawna wprowadzany jest pomalutku SQL.

  • Adrian Bystrek

   Dzięki 🙂

 • woocash

  Ja właśnie robię kurs Upskill (mieszanka HTML, CSS, Ruby on Rails i JavaScript), zacząłem w zeszłym tygodniu i jestem w połowie. Podoba mi się 😉 tylko no, nie mam porównania, bo to pierwszy taki kurs którego próbuję, jestem zupełnie zielony. Kiedy skończę ten pewnie spróbuję freeCodeCamp, brzmi zachęcająco!

  • Adrian Bystrek

   Chodzi o ten Upskill http://upskillcourses.com? Wygląda ciekawie. Faktycznie cały kurs jest darmowy? Napisz nam koniecznie coś więcej na jego temat, gdy będziesz już po 🙂 U nas na portalu znajdziesz kurs ASP.NET Core & React, możesz również kiedyś spróbować jako próba wyjścia na wyższy poziom zaawansowania 🙂

   • woocash

    Zrobiłem tego Upskilla, zajęło mi w sumie z 10 dni, podobał mi się efekt i chyba do niego wrócę jak skończę to co robię teraz, żeby częściowo go zrobić jeszcze raz i zobaczyć co sobie utrwaliłem (plus to będzie dobry fundament do własnej stronki którą chcę zrobić dla grupki znajomych) 😉 faktycznie cały jest darmowy i myślę że jest tam sporo przydatnych rzeczy. Niedługo później zabrałem się za kurs na Udemy – była promocja więc zakupiłem dwa. Pierwszy “The Web Developer Bootcamp” Colta Steele’a był przegenialny, facet serio potrafi tłumaczyć, czuję się całkiem swobodnie z node js i w ogóle js teraz 😀 jest długi, zajął mi jakieś 12 dni dość intensywnej pracy. Drugi robię od jakichś 3 dni (Node & React), jestem prawie w połowie i niestety coś się popsuło i nagle nie działa mi oauth, a instruktor niezbyt szybko odpowiada pytania o ile w ogóle… Stwierdziłem że zrobię tyle ile mogę bez tej funkcji i przerzucę się na coś innego z Reactem jak już utknę na dobre. Ale chyba jakiś dla początkujących zanim spróbuję z Waszym. 😀

    Tak czy siak, Upskill polecam dopisać do listy! I “The Web Developer Bootcamp” też, tylko szkoda że nie jest darmowy. Ale tych 35 zł które zapłaciłem był zdecydowanie wart, i na pewno plusem jest to że dużo osób go robi, więc jak napotkałem jakiś problem i nie potrafiłem go rozwiązać sam to po prostu wchodziłem na forum i znajdywałem rozwiązanie, bo okazywało się że ktoś miał taki sam.

    • Adrian Bystrek

     Super, dzięki za obszerne informacje 🙂