Z tymi 12 portalami nauczysz się programowania

Z tymi 12 portalami nauczysz się programowania

Internet jest wypełniony po brzegi materiałami do nauki programowania. Zarówno płatnymi, jak również darmowymi. Jest tylko jeden problem – trzeba wiedzieć czego szukać. Dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z programowaniem może to nie być wcale takie oczywiste.

Zatem, skąd czerpać materiały do nauki programowania?

Tym razem przygotowaliśmy dla Ciebie listę 12 portali, które pomogą Ci w nauce programowania. W zależności od portalu znajdziesz tam materiały dla początkujących, ale również bardziej zaawansowane tematy, z których mogą skorzystać osoby na wyższym poziomie. Napewno warto zapoznać się z nimi wszystkimi.

Każdy z wymienionych portali oferuje darmowy content. Są to zazwyczaj konta w wersji “trial”, bądź wybrane darmowe kursy. Mając tak bogatą listę portali można skorzystać z sporej ilości kursów bez wydawania złotówki – warto zatem spróbować.

Znaczna część wymienionych portali oferuje możliwość kodowania bezpośrednio przez przeglądarkę, co bardzo ułatwia wejście w dany temat. Nie musimy nic pobierać, konfigurować środowiska itd. klikamy start, pojawia się edytor i możemy kodzić. Dodatkowo w tego typu rozwiązaniach kod, który wprowadzasz jest automatycznie weryfikowany, więc dostajesz natychmiastowy feedback, czy wykonałeś zadanie w prawidłowy sposób.

Poszerzanie swoich horyzontów

Gdy będziesz chciał oderwać się od języka programowania którego aktualnie się uczysz lub w którym już pracujesz i najdzie Cię ochota na spróbowanie czegoś nowego – nie ma na to szybszego i łatwiejszego sposobu. Polecam Ci z tego powodu dodać sobie tą stronę do zakładek i wracać w razie potrzeby.

Lista portali do nauki programowania

 1. Udacity
 2. Mozilla Developer
 3. freeCodeCamp
 4. Code.org
 5. TheCodePlayer
 6. Udemy
 7. Treehouse
 8. Flatiron School
 9. Code Avengers
 10. Khan Academy
 11. Code School
 12. Code Academy

Jeżeli spotkałeś się z innymi portalami do nauki programowania, podziel się nimi, osoby szukające tego typu informacji napewno będą Ci wdzięczne 🙂