6 portali które pomogą Ci stać się specjalistą w branży IT

6 portali które pomogą Ci stać się specjalistą w branży IT

Myślę, że w każdym biurze/teamie można wyróżnić “specjalistę”. Gościa, który zawsze jest na bieżąco. Wie co nowego na rynku, jaki nowy framework, jaki update, jakie nowe narzędzia. No właśnie tylko, jak on to robi?

Aby osiągnąć poziom biegłości odpowiadający klasie światowej w dowolnej dziedzinie, należy zaliczyć 10 tys. godzin ćwiczeń

Cytat związany z regułą 10 tys. godzin Malcolma Gladwella. Pomijając fakt ile w tym jest prawdy, czy trzeba tych godzin mniej, czy więcej jedno jest pewne – praktyka czyni mistrza. Pracowitość tworzy różnicę.

 

Ile dodatkowego czasu po pracy, czy uczelni poświęcasz na doskonalenie się?

 

Pracując 8 godzin dziennie i nie robiąc nic poza tym rozwijasz się jak większość. Możesz pracować 12 godzin dziennie i okaże się, że po dwóch latach masz o rok więcej doświadczenia od swoich rówieśników. Tak to działa. Ciężka praca, a nie wrodzony talent.

Pracować po 12 godzin dziennie, a nawet dłużej można i opierając się na własnym doświadczeniu mogę potwierdzić, że są efekty. W postaci doświadczenia, wiedzy, umiejętności oraz problemów z oczami i żołądkiem, gdy przesadzicie (true story).

12 godzin lub więcej to dużo i nie zawsze możemy sobie na to pozwolić. Warto jednak poświęcić chociaż 30 dodatkowych minut dziennie na poszerzanie swojej wiedzy. Robiąc to regularnie będziesz na bieżąco i może okazać się, że to Ty staniesz się specjalistą, którego wszyscy proszą o porady.

Oto tytułowa lista sześciu portali, które pomagają mi być na bieżąco:

  1. Dot Net World
  2. DotNETomaniak
  3. Visual Studio magazine
  4. Sekcja Community spotlight na portalu ASP.NET
  5. The Full Stack
  6. Front-end Dev Weekly

Dodatkowe pozycje godne uwagi polecone przez czytelników: